Prelegenci 2015

RajSamaniRaj SAMANI

Dyrektor Techniczny (CTO) na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) w Intel Security

Raj Samani jest aktywnym członkiem środowiska bezpieczeństwa informacji dzięki jego zaangażowaniu w wiele inicjatyw mających na celu poprawę świadomości i stosowanie bezpiecznego podejścia w biznesie i relacjach społecznych. Obecnie pracuje jako wiceprezes i dyrektor techniczny (CTO) na EMEA w Intel Security, a poprzednio pracował jako dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w dużej publicznej organizacji w Wielkiej Brytanii. Niedawno (w 2012 roku) znalazł się na liście Największych Sław Europejskiego Bezpieczeństwa Informacji (Infosecurity Europe Hall of Fame). Samani pracował w wielu publicznych podmiotach, w wielu grupach roboczych związanych z cyberbezpieczenstwem i badaniami nad tym zjawiskiem, w tym w Midata Interoperability Board, reprezentował projekt DIGITALEUROPE w Grupie Referencyjnej Inteligentnych Sieci (Smart Grids Reference Group), którą ustanowiła Komisja Europejska, aby wesprzeć Mandat Sieci Inteligentnych (Smart Grid Mandate). Jest autorem niedawno wydanej przez Syngress książki: Applied Cyber Security and the Smart Grid (Stosowane Cyberbezpieczeństwo i Sieć Inteligentna). Ponadto Samani obecnie jest strategicznym doradcą Aliansu Bezpieczeństwa w Chmurze w EMEA. Wcześniej sprawował funkcję wiceprezesa ds. komunikacji w brytyjskim oddziale ISSA, gdzie prowadził Program Komunikacji Oddziału w latach 2008 i 2009. Należy również do rady doradczej targów Infosecurity Europe, Infosecurity Magazine, jest ekspertem w searchsecurity.co.uk i portalu Infosec. Regularnie pisze do Computer Weekly. Jest autorem wielu publikacji dotyczących bezpieczeństwa, wielokrotnie występował w telewizji (ITV in More4), wypowiadając się na tematy związane z bezpieczeństwem. Uczestniczył w organizacji badania RSA dotyczącego Bezpieczeństwa Bezprzewodowego w 2006 roku oraz w komitecie konsultacyjnym pracującym nad ustawą RIPA (część 3). Jego Twitter to: http://twitter.com/Raj_Samani.

melanie-riebackMELANIE RIEBACK

Radically Open Security

Melanie Rieback jest CEO/współzałożycielem Radically Open Security. Dr Melanie Rieback była adiunktem IT na Vancouver University (VU), gdzie prowadziła badania nad RFID (RFIR Virus i RFID Guardian), które były opisywany na całym świecie i otrzymały kilka nagród, w tym (VU Mediakomeet, ISOC Award finalist, NWO I/O award, IEEE Percom Best Paper, USENIX Lisa Best Paper). Melanie pracowała również jako starszy inżynier (Senior Engineering Manager) nad XenClient w Citrix, gdzie kierowała biurem w Vancouver. Była również starszym kierownikiem-konsultantem w Zespole Cyber Crime Expertise and Response (CCERT) w banku ING Bank, gdzie zorganizowała laboratorium analityczne CCERT i kierowała projektem ING Core Threat Intelligence Systems. Dla rozrywki zaczęła organizować w 2008 roku Obiady Holenderskich Dziewczyn-Geeków. Melanie w 2010 roku otrzymała tytuł finalisty Profesjonalisty Roku w IT (ICT Professional of the Year) nadany przez WomeninIT. Jest jedną z 400 kobiet, które odniosły największy sukces w Holandii, w zestawieniu magazynu Viva (Viva400) w 2010 roku.

bialek-krzysztofKRZYSZTOF BIAŁEK

Kierownik Wydziału Operacji Bezpieczeństwa, Orange Polska

Odpowiada za zarządzanie obsługą incydentów bezpieczeństwa IT, nadzór nad CERT Orange Polska i całodobowym Security Operations Center, a także za realizację usług z zakresu bezpieczeństwa zarówno dla Grupy Orange, jak i Klientów komercyjnych.Karierę zawodową do niedawna wiązał z bezpieczeństwem w sektorze bankowym, odpowiadając za budowę i rozwój i utrzymanie centrum monitorowania bezpieczeństwa. Od stycznia 2013 w Orange Polska jako kierownik Działu Obsługi Incydentów Bezpieczeństwa, następnie kierownik Wydziału Operacji Bezpieczeństwa. Redaktor branżowego dwumiesięcznika „Zabezpieczenia”.

MOstrowski Michał OSTROWSKI

FireEye

Michał Ostrowski od ponad 10 lat związany jest z branżą bezpieczeństwa IT. Pracuje w FireEye na stanowisku menadżera ds. sprzedaży w regiony Europy Wschodniej. Posiada szeroką wiedzę na temat współczesnych rozwiązań bezpieczeństwa, a także doświadczenie we współpracy w tym obszarze z największymi firmami w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

TPietrzykTomasz PIETRZYK

Fire Eye

Tomasz Pietrzyk od ponad 10 lat rozwija w praktyce swoją pasję związaną z różnymi obszarami bezpieczeństwa IT. Aktualnie pełni rolę Menadżera zespołu Inżynierów Systemowych w regionie Europy Wschodniej w firmie FireEye. Zajmuje się doradztwem technicznym w doborze i budowie rozwiązań do ochrony przed zaawansowanymi atakami. Jego głównym punktem zainteresowań są rozwiązania działające w warstwie sieci. Tomasz wykorzystuje każdą okazję aby rozwijać swoją wiedzę w tym obszarze. Tomasz ukończył Elektronikę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada także tytuł MBA. W wolnym czasie pasjonuje się siatkówką, wspiera lokalną drużyną siatkówki i docenia zalety jazdy na rowerze.

J.Santesmases Juan SANTESMASES

Panda Security, Vice President Product Management & Business Development

Juan Santesmases ma bogate doświadczenie w świecie IT, w szczególności w obszarach chmury, urządzeń przenośnych i SaaS (Software-as-a-Service). Piastował wiele zarządczych stanowisk, w tym dyrektora operacyjnego (COO) w Future Space w latach 1999–2003, prezesa zarządu (CEO) Secuware w latach 2003–2006. Od 2006 do 2009 roku pracował w Mobile Security Software Ltd., którego był współzałożycielem. Od 2005 do końca 2014 roku był prezesem zarządu (CEO) i właścicielem Zitralia. Od stycznia 2015 roku jest Wiceprezesem ds. Zarządzania Produktami i Rozwoju Biznesu w Panda Security, pozostając nadal prezesem (CEO) takich firm IT jak Cloud Personality czy Baquia.

Juan Santesmases ma tytuł inżyniera telekomunikacji uzyskany na Politechnice Madryckiej oraz tytuł MBA Uniwersytetu Nawarry.

Piotr_CanowieckiPiotr CANOWIECKI

ChinskiRaport.pl,  ExamineChina.com

Współzałożyciel serwisu ChinskiRaport.pl, który pozwala w 72 godziny sprawdzić wiarygodność kontrahenta biznesowego z Chin przez internet, do weryfikacji wystarczy nazwa firmy. Również współzałożyciel serwisu ExamineChina.com świadczącego usługi tego samego typu dla klientów na całym świecie. Piotr prowadził wiele szkoleń i prelekcji na temat bezpiecznego handlu z Chinami, doradzał setkom klientów od jednoosobowych importerów po międzynarodowe korporacje.

R.MatulewiczRadosław MATULEWICZ

Specjalista w Wydziale dw. z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie

Absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol w Szczytnie. Z zawodu nauczyciel informatyki. Samym zjawiskiem cyberprzestępczości zawodowo zajmuje się od 2004 r. Mąż i szczęśliwy ojciec dwóch synów.

HaertleAdam HAERTLE

ISACA

Kierownik ds. bezpieczeństwa informatycznego w UPC Polska. Odpowiedzialny za zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony informacji, w szczególności danych osobowych abonentów oraz tajemnicy przedsiębiorstwa, wykrywanie i eliminowanie nadużyć zarówno korporacyjnych jak i abonenckich, współpracę z organami ścigania, funkcjonowanie mechanizmów kontrolnych w obszarze IT oraz ich zgodność z obowiązującymi regulacjami. W latach 2008 – 2009 członek Zarządu ISACA Polska, obecnie członek zarządu Cloud Security Alliance Polska. Autor nagrodzonych prezentacji na konferencjach Secure oraz SEMAFOR. Posiada kwalifikacje CISA i CRISC.

surgutKrzysztof SURGUT

Data Invest

Ekspert systemów teleinformatycznych (xDSL, DWDM, PON, IPTV, rozsiewczych systemów radiowych, technologii mobilnych oraz sieci IP), autor książki „VoIP – tania telefonia internetowa” (Helion), współautor strategii technologicznej dla Telefonii Dialog na lata 2000 – 2005, współautor strategii technologicznej dla HAWE S.A. podczas debiutu na GPW oraz główny architekt systemów wykorzystywanych w ogólnopolskiej sieci światłowodowej HAWE (teletransmisja, IP, IPTV, zarządzanie i utrzymanie). Szef zespołów budujących ważne węzły teleinformatyczne oraz DataCenter w Polsce, specjalista od uzgodnień międzyoperatorskich. Bogate doświadczenie zawodowe pozwala mu na perfekcyjne integrowanie różnych technologii i budowanie unikalnych, zaawansowanych usług o zasięgu ogólnopolskim. Obecnie zaangażowany w budowę systemów bezpieczeństwa cybernetycznego oraz usług w firmie Data Invest oraz Data Space.

W.DworakowskiWojciech DWORAKOWSKI

OWASP Polska

Konsultant bezpieczeństwa IT z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wspólnik w firmie SecuRing, od 11 lat zajmującej się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa IT. Kierował wieloma projektami z zakresu audytu, oceny i testowania bezpieczeństwa systemów informatycznych i aplikacji, między innymi dla wiodących firm z sektora finansowego i wielu instytucji publicznych. Prelegent na licznych konferencjach poświęconych problemom bezpieczeństwa IT. Posiada tytuł „Audytora wiodącego systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji”.
Od 2011 pełni funkcję lidera polskiego oddziału fundacji OWASP (Open Web Application Security Project).

MBienkowskiMarek Bieńkowski

Najwyższa Izba Kontroli

Prawnik, urzędnik państwowy, generał brygady Straży Granicznej, Komendant Główny Straży Granicznej w latach 1997–2001, Komendant Główny Policji w latach 2005–2007.

Ukończył studia prawnicze w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Po studiach pracował jako prawnik w kurii biskupiej w Szczecinie. W latach osiemdziesiątych działał w opozycji. Był doradcą Mariana Jurczyka. Od 1993 pracował w Straży Granicznej. W latach 1993–1996 był komendantem oddziału Straży Granicznej w Szczecinie. W latach 1996–1997 był zastępcą Komendanta Głównego, a w latach 1997–2001 Komendantem Głównym Straży Granicznej. Po odwołaniu ze stanowiska Komendanta Głównego Straży Granicznej pracował jako doradca w Najwyższej Izbie Kontroli (2002–2005). 3 listopada 2005 powołany na stanowisko Komendanta Głównego Policji. 9 lutego 2007 podał się do dymisji. Od 10 lipca 2007 prezes firmy Orlen Ochrona Sp. z o.o. W 2008 powrócił do pracy w Najwyższej Izbie Kontroli, od sierpnia 2008 do lutego 2009 pełnił obowiązki dyrektora delegatury NIK w Lublinie. Obecnie jest dyrektorem Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK.

Dawid-GolakDawid GOLAK

Team Lead of IT Security in Allegro Group

Lider zespołu Bezpieczeństwa Systemów IT w Grupie Allegro. W swojej pracy oprócz zarządzania Zespołem Bezpieczeństwa skupia się na technicznych aspektach security, od bezpieczeństwa aplikacji webowych, infrastruktury, obsługę incydentów, kończąc na analizie złośliwego oprogramowania. Po godzinach biega maratony.

B.MigaBłażej MIGA

Infrastructure & IT Operations Director in Allegro Group

Współtwórca Zespołu Bezpieczeństwa IT Grupy Allegro. Koordynator projektów podnoszących poziom bezpieczeństwa dużych serwisów internetowych, m.in. ochrona antyddos, automatyczne testy bezpieczeństwa, certyfikacja środowisk ze standardem PCI-DSS, program edukacji programistów. Od kilkunastu lat zajmujący się szeroko pojętym Bezpieczeństwem IT. Propagator idei “Don’t be average!”.

R.VinotRaphaël VINOT

Naukowiec w zakresie bezpieczeństwa – Centrum Reagowania na Incydenty Komputerowe w Luksemburgu (CIRCL)

Raphaël Vinot pracuje na stanowisku naukowca w zakresie bezpieczeństwa w Centrum Reagowania na Incydenty Komputerowe w Luksemburgu od 2012 roku. Raphaël chce podnieść poziom świadomości w zakresie IT użytkowników Internetu, aby uczynić go bezpieczniejszym dla każdego. Jego dzień pracy jest mieszanką analiz złośliwego oprogramowania i prac dochodzeniowych, z częstym użyciem Pythona, aby połączyć różne zadania w całość. Uwielbia się dzielić z innymi i uważa, że każdy powinien wnosić wkład do projektów opartych na wolnym oprogramowaniu.

OYılmazOğuz YILMAZ

Labris Networks

Oğuz Yilmaz jest CTO w firmie Labris Networks. W ciągu ostatnich 12 lat, w czasie swojej kariery w Labris Networks, prowadził największy zespół zabezpieczeń Tureckich sieci i aktywnie rozwijał kilka produktów bezpieczeństwa sieci w domenach łagodzenia skutków DDoS UTM. Obecnie pracuje jako CTO w sieci Labris, zarządza rozwojem produktów, działalnością badawczą i stosunkami uniwersyteckimi. W ciągu ostatnich 15 lat wielokrotnie był prelegentem konferencji poświęconych tematom bezpieczeństwa ICT. Posiada certyfikat CISSP i jest członkiem IEEE.

MarcinDudek

Marcin DUDEK

ComCERT.pl

Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek zespołu ComCERT.PL, który świadczy usługi z zakresu reagowania na incydenty teleinformatyczne. Student wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, przewodniczący i założyciel koła naukowego zajmującego się cyberbezpieczeństwem, z którym bierze aktywny udział w konkursach typu Capture The Flag. Dwukrotnie nagradzany za znalezione błędy bezpieczeństwa w produktach Microsoftu. W kwietniu razem z zespołem zdobył nagrodę za najlepszy dokument decyzyjny w przypadku konfilktu cybernetycznego w konkursie Cyber 9/12 Europe, organizowanym przez Atlantic Council.

MarcinDudek

Wojciech WIEWIÓROWSKI

Zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych

Doktor nauk prawnych. Początkowo redaktor, a następnie wydawca w wydawnictwach prawniczych. Następnie wykładowca w Gdańskiej Wyższej Szkole Administracji, a od 2003 r. adiunkt i kierownik Pracowni Informatyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2006 r. w administracji publicznej. Od 2008 r. dyrektor Departamentu Informatyzacji w MSWiA. Od 2010 r. członek Rady Archiwalnej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, mediator w Sądzie Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, sekretarz Komitetu Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności, członek Komitetu ds. rozwiązań interoperacyjnych dla europejskich administracji publicznych przy Komisji Europejskiej (Komitet ISA), członek rady programowej kwartalnika „Czas Informacji – Prawo nowych technologii. Informacja w administracji i gospodarce”, członek rady programowej „Kwartalnika Naukowego Prawo Mediów Elektronicznych”. Autor wielu opracowań, publikacji i wykładów z dziedziny ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii, informatyzacji oraz informatyki prawniczej. Naukowo zajmuje się przede wszystkim polskim i europejskim prawem nowych technologii, przetwarzaniem i bezpieczeństwem informacji, rolą systemów informacji prawnej, informatyzacją administracji publicznej, podpisem elektronicznym oraz zastosowaniem sieci semantycznej i ontologii prawniczych w porządkowaniu informacji prawnej.

Adolfo-HernándezAdolfo HERNÁNDEZ

Eleven Pats

Adolfo Hernandez otrzymał tytuł licencjata w dziedzinie informatyki na Universidad Autónoma de Madrid. Posiada ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu ryzykiem technologicznym i cyberbezpieczeństwa w różnych sektorach, takich jak sektor ubezpieczenia obronnego, lotniczego, bankowości, jest także częstym prelegentem w różnych mistrzowskich w szkołach biznesu, uczelniach i wydarzeniach branżowych, jak TEDx. Jest także autorem licznych publikacji dotyczących cyberbezpieczeństwa, cyberdefense i zgodności IT. Łączy swoją działalność zawodową jako doradca cyberbezpieczeństwa jedenastu ścieżek w firmie Telefonica specjalizuje się w rozwoju innowacyjnych produktów bezpieczeństwa internetu, z udziałem w kilku inicjatywach branżowych, jako dyrektor i współzałożyciel THIBER –think tank dot. cyberbezpieczeństwa, członek zarządu (ISC)2 Hiszpania. Jest założycielem i członkiem Centrum Badań ds. Cyberbezpieczeństwa. Ponadto, posiada on kilka certyfikatów InfoSec: CISSP, CISA tym, CISM i CDPP.

Dawid_PachowskiDawid Pachowski

Politechnika Warszawska

Pomysłodawca i Lider obszaru Testów Bezpieczeństwa w firmie Rivet Group. Od najmłodszych lat interesuje się i zgłębia tajniki bezpieczeństwa komputerowego oraz kryptografii. Ukończył Informatykę na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNI) Politechniki Warszawskiej. Pozostał na Wydziale, obecnie prowadzi laboratoria z zakresu programowania aplikacji mobilnych oraz bezpieczeństwa komputerowego. Dodatkowo współprowadzi przedmiot „Audyt sieci i bezpieczne oprogramowanie”, realizowany w obrębie studiów podyplomowych na PW. Założyciel i obecny Prezes Koła Naukowego Informatyków przy Wydziale MiNI. Bierze udział w cyklu seminariów kryptograficznych oraz zainicjował i od kilku lat uczestniczy w cyklu na temat cyberbezpieczeństwa. W ramach dwóch kolejnych edycji międzyuczelnianej konferencji Cyberbezpieczeństwa (2014,2015) przedstawiał tematy bezpieczeństwa haseł oraz namierzania osób przy powszechnie dostępnych środkach.

Patryk_Tenderenda

Patryk Tenderenda

Politechnika Warszawska

Pentester w firmie Rivet Group. Student Informatyki na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Współzałożyciel i Vice Prezes Koła Naukowego Informatyków, w którym współtworzy oraz aktywnie uczestniczy w cyklu seminariów na temat cyberbezpieczeństwa. Zainteresowany bezpieczeństwem aplikacji, m.in. inżynierią wsteczną oraz pentestami.

Michal-Szklarski

Michał Szklarski

Politechnika Warszawska

Pentester w firmie Rivet Group. Student na kierunku Computer Science na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Aktywnie uczestniczy w działalności Koła Naukowego Informatyków, m.in. w cyklu seminariów na temat cyberbezpieczeństwa. W ramach międzyuczelnianej konferencji „Cyberbezpieczeństwo – Ile wie o Tobie Internet?” (2015) przedstawiał prezentacje na temat harvestingu danych.

Zuzana_Duracinska

Zuzana DURAČINSKÁ

CSIRT.CZ – Computer Security Incident Response Team, The National CSIRT Team of the Czech Republic

Zuzana dołączyła do teamu CSIRT.CZ w lipcu 2013. Zajmuje sie głównie internetowymi usługami skanowania, przygotowania i realizacji ćwiczeń cybernetycznych, przygotowaniem artykułów na temat bezpieczeństwa cybernetycznego jak również dotyczących zespołu. Inne działania obejmują rozwój współpracy krajowej i międzynarodowej z członkami wspólnoty bezpieczeństwa.

.

TomaszChlebowskiTomasz CHLEBOWSKI

Prezes zarządu ComCERT SA

Tomasz Chlebowski, prezes zarządu ComCERT SA, firmy, która wspiera Klientów w sytuacjach pojawienia się zagrożeń lub incydentów bezpieczeństwa IT oraz w procesach rozbudowy kompetencji zespołów bezpieczeństwa i budowy wewnętrznych CERT i SOC. Kierował wieloma projektami tworzenia najlepszych praktyk działania zespołów CERT, realizowanymi przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). W przeszłości zarządzał lub współzarządzał znaczącymi podmiotami na rynkach telekomunikacyjnych i IT (NASK, Optimus, TCH). Jest doktorem habilitowanym w zakresie fizyki.

MajMirosław MAJ

Prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Wiceprezes spółki ComCERT SA, której jest współzałożycielem. Wcześniej przez 15 lat związany był z NASK, kierował zespołem CERT Polska. Na co dzień blisko współpracuje z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa podejmując tematy z dziedziny ochrony infrastruktury krytycznej. Zaangażowany w wiele inicjatyw i projektów na rzecz bezpieczeństwa w sieci. W 2012 roku współorganizował i koordynował merytorycznie pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE Polska 2012 kontynuowanych w roku 2013 i planowanych na rok 2014. Aktywnie uczestniczył w budowaniu nowych CERT-ów w Polsce i zagranicą (w tym polski i gruziński CERT rządowy oraz polski CERT wojskowy). Koordynował NATO-owski projekt CLOSER, dzięki któremu powstało wiele nowych CERTów w krajach postsowieckich (m.in. w Gruzji, Mołdawii, Armenii, Azerbejdżanie). Od wielu lat bardzo blisko współpracuje z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Jest autorem wielu materiałów szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa IT wykorzystywanych w kraju i zagranicą.

Kochanowski

Krystian KOCHANOWSKI

ComCERT.pl

Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek zespołu ComCERT.PL, który świadczy usługi z zakresu reagowania na incydenty teleinformatyczne. Na swoim koncie ma udział w ważnych projektach bezpieczeństwa IT, takich jak tworzenie laboratorium dla analizy złośliwego oprogramowania dla podmiotów Administracji Państwowej czy stworzenie ćwiczeń dla członków zespołów reagujących na zlecenie Agencji ENISA. Uczestnik ćwiczeń Cyber Europe 2014, w których zespoł ComCERT.PL zajął pierwsze miejsce (ponad 100 uczestników z całej Europy).

OsojcapsdDawid OSOJCA

ComCERT.pl

Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek zespołu ComCERT.PL, który świadczy usługi z zakresu reagowania na incydenty teleinformatyczne. Na swoim koncie ma udział w ważnych projektach bezpieczeństwa IT, takich jak tworzenie laboratorium dla analizy złośliwego oprogramowania dla podmiotów Administracji Państwowej czy stworzenie ćwiczeń dla członków zespołów reagujących na zlecenie Agencji ENISA. Uczestnik ćwiczeń Cyber Europe 2014, w których zespoł ComCERT.PL zajął pierwsze miejsce (ponad 100 uczestników z całej Europy).