Cyber Twierdza – Liga

13 września podczas konferencji Security Case Study 2023 odbędzie się Wielki Finał III edycji Ligi Cyber Twierdzy – www.cybertwierdza.cybsecurity.org

Gra strategiczna przygotowana przez Fundację Bezpieczna Cyberprzestrzeń – Cyber Twierdza zyskała formę regularnej rozgrywki w postaci Ligi Cyber Twierdzy. Już trzeci rok z rzędu zespoły rywalizują przez cały sezon a rozgrywki kończą się Wielkim Finałem. Nie inaczej będzie i w tym roku 13 września podczas konferencji Security Case Study 2023 odbędzie się Wielki Finał III edycji Ligi Cyber Twierdzy. 5 premierowych scenariuszy wyłoni zwycięzców całej ligi roku 2023, ale także zwycięzców turnieju finałowego!
Po więcej informacji zapraszamy na stronę dedykowaną Lidze CT: https://cybertwierdza.cybsecurity.org

Cyber Twierdza to gra symulacyjna polegająca na budowie systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego oraz reagowaniu na incydenty związane z naruszeniem tego środowiska. Opiera się o specjalnie przygotowane karty, symbolizujące środki bezpieczeństwa z obszaru organizacyjnego, procesowego i technicznego. Zespoły liczące od 2 do 5 osób mają za zadanie zbudować najbardziej odporny system bezpieczeństwa organizacji (faza prewencji) oraz poprzez odpowiednie działania najlepiej obronić ją w czasie ataku (faza reakcji na losowane incydenty).

Cyber Twierdza gwarantuje zaangażowanie członków zespołów, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, burze mózgów oraz świetną zabawę. 

Sprawdź krótki film wprowadzający