Prelegenci 2020

Dobromir Ciaś

Edge NPD

Założyciel Edge NPD, polskiej technologicznej spółki realizującej m.in. projekt na rzecz walki z dezinformacją w Internecie (ABTShield). Znalazł się na liście największych innowatorów w Europie Środkowo-Wschodniej New Europe 100 tworzonej przez Financial Times, Google, Respublica oraz Visegrad Fund, laureat nagrody Najbardziej Kreatywnych w Biznesie. Był także kilkukrotnie wyróżniany przez organizacje związane z badaniami rynku (PTBRiO, ESOMAR) i Sir Martina Sorella (WPP) za analizę kryzysu w Polsce w latach 2008–2010. Przed pracą w Edge NPD pełnił kierownicze funkcje m.in. w Millward Brown, SMG/KRC. Uczestniczył w ponad 1400 projektach badawczych. Jest autorem kilkunastu publikacji z zakresu analizy rynku internetu, metod analitycznych i badawczych.

Agnieszka Gryszczyńska

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie del. do Prokuratury Regionalnej w Warszawie,

Od 2011 roku adiunkt w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2017 r. wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu cyberprzestępczości. Od 2019 r. członek Rady do Spraw Cyfryzacji. Od lipca 2018 r. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie del. do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, koordynator postępowań dotyczących cyberprzestępczości. W okresie 09.2016—07.2018 r. – kierownik Działu III (zwalczania cyberprzestępczości) w Wydziale II Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prelegentka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych oraz autorka publikacji poświęconych prawnym aspektom informatyzacji, rejestrom publicznym, ochronie danych osobowych, tajemnicom prawnie chronionym oraz cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu.

Marcin D. Hankiewicz

Niezależny badacz bezpieczeństwa

Marcin D. Hankiewicz niezależny badacz bezpieczeństwa, programista pracujący na styku aplikacji webowych i data science. Po godzinach nie unika grzebania w elektronice użytkowej ze szczególnym uwzględnieniem IoT. Zainteresowany nietypowymi problemami bezpieczeństwa, wyciekami danych, zautomatyzowaną analizą sieci społecznościowych oraz szeroko pojętym open-source intelligence.

Paula Januszkiewicz

CEQURE

Paula Januszkiewicz jest prezesem i założycielką CQURE i CQURE Academy. Posiada również tytuł Cloud and Datacenter Management MVP, jest honorowym dyrektorem regionalnym Microsoft i światowej klasy ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, doradzającym klientom na całym świecie. Założyła CQURE w 2008 roku i od tego czasu nieustannie buduje profesjonalny wizerunek firmy, kierując zagranicznymi oddziałami CQURE i centralą w Polsce.

Maciej Kotowicz

Niezależny badacz bezpieczeństwa

Maciej Kotowicz jest niezależnym badaczem bezpieczeństwa i założycielem MalwareLab.pl, z wcześniejszymi pracami jako Senior Security Researcher w Kaspersky GReAT lub Principal Botnet pwner w CERT.pl. Specjalizuje się w inżynierii odwrotnej i rozwoju wykorzystania, a także automatyzacji obu. Okazjonalnie prelegent. W wolnym czasie lubi pić piwo i grać w CTF-y w dowolnej kolejności.

Adam Lange

Szefa zespołu Cyber Threat Hunting

Adam posiada ponad dwie dekady doświadczenia w IT i bezpieczeństwie IT, zarówno po ofensywnej (red) jak i defensywnej (blue) stronie bezpieczeństwa. Obecnie pełni funkcję szefa zespołu Cyber Threat Hunting dla jednej z największych globalnych instytucji finansowych. W wolnym czasie „poluje” na aktorów przestępczych, analizuje złośliwe oprogramowanie i tworzy narzędzia i systemy bezpieczeństwa. Częsty prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem, takich jak Confidence, SECURE, Security bSides Warsaw i What The [email protected] Fan gier retro i Demosceny.

Piotr Madej

AFINE

Piotr Madej specjalizuje się w obszarze bezpieczeństwa ofensywnego, od ponad 5 lat kompleksowo realizuje projekty z dziedziny bezpieczeństwa IT. Ukończył Politechnikę Krakowską na kierunku inżynierii oprogramowania. W pierwszej pracy odpowiadał za wdrożenia rozwiązań cyberbezpieczeństwa wspierając setki firm. Wiedzę i doświadczenie poszerzył pracując dla globalnych korporacji i instytucji finansowych gdzie pełnił rolę pentestera na stanowisku eksperckim. Wpisany na listę biegłych sądowych. Posiadacz certyfikatów OSCE, OSCP, CISSP, CISA. Nagradzany w programach Bug Bounty – znalazł błędy w produktach m. in. Microsoft, Oracle, VMware. Aktualnie pracuje w Katowicach gdzie kieruje oddziałem firmy wykonującej testy penetracyjne. Prelegent, zabiera aktywny udział w lokalnym środowisku meetup’owym. Prowadził szkolenia w tematyce testów penetracyjnych dedykowane studentom śląskich uczelni wyższych. Zafascynowany tematyką ćwiczeń Red Team.

Łukasz Mikuła

AFINE

Łukasz Mikuła związany jest z branżą ofensywnego IT security od ponad 4 lat. W tym czasie pracował przy różnych rodzajach ćwiczeń – od testów aplikacji webowych, przez eksploitację niskopoziomową po ćwiczenia red teamowe, realizując testy zarówno w międzynarodowej firmie jak również jako samodzielny konsultant. Współzałożyciel katowickiego oddziału Afine oraz autor szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa uznawanych na rynku międzynarodowym. W IT security szczególnie zainteresowany red teamingiem oraz niskopoziomowymi aspektami bezpieczeństwa systemów Windows.

Ciprian Alexandru Pitis

SWE / Google

Inżynier oprogramowania z kilkuletnim doświadczeniem i szerokim zestawem umiejętności – zaczynał jako programista PHP na GOG.com w BlaBlaCar, inżynier bezpieczeństwa w Microsoft, starszy inżynier oprogramowania w chmurze, teraz SWE w Google. Głównie zainteresowany projektowaniem i architekturą oprogramowania, kodowaniem niskiego poziomu, inżynierią wsteczną i eksploatacją oprogramowania. Jeśli nie hakuję ani nie koduję, prawdopodobnie śpię, podróżuję lub gram na gitarze: _)

Jerzy Smoliński

Collegium Civitas

Wykładowca w Centrum Badań nad Terroryzmem oraz Przewodniczący Rady Programowej Centrum Analizy Informacji Collegium Civitas w Warszawie. Przez kilkanaście lat oficer Wojska Polskiego, współtwórca służby prasowej w Siłach Zbrojnych. W 2001 Zastępca Dyrektora Biura Prasy i Informacji Ministerstwa Obrony Narodowej – Rzecznik Prasowy Ministra. Od 1994 roku dziennikarz telewizyjny, autor wielu programów i magazynów telewizyjnych. W latach 2004 – 2006 Dyrektor Programowy TVP Poznań. Od 2007 do 2010 Doradca Marszałka Sejmu RP ds. Mediów. W latach 2010 – 2015 Doradca Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Krzysztof Szczypiorski

Politechnika Warszawska 

Teleinformatyk specjalizujący się w ochronie informacji. Absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (USA), Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Politechniki Warszawskiej (PW), gdzie obecnie pracuje jako profesor uczelni i kierownik Zakładu Cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Kierownik Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i Analiza Danych na PW. Dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Cryptomage S.A. Zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa w sieciach teleinformatycznych, filozofią obserwacji zjawisk, w tym anomalii oraz psychologią motywacji.

Ireneusz Tarnowski

Santander Bank Polska

Ekspert w Zespole Analiz i Reagowania na Cyberzagrożenia w Santander Bank Polska, gdzie na co dzień zajmuje się taktycznym oraz operacyjnym Cyber Threat Intelligence. Analizując zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz TTP (techniki, taktyki i procedury) w atakach ocenia potencjalny wpływ na organizację i opracowuje plany reakcji na pojawiające zagrożenia. Absolwent Informatyki oraz Cyber Security Management. Na polu bezpieczeństwa systemów informatycznych skutecznie łączy zdobytą wiedzę z ponad 14-letnim doświadczeniem. Będąc niezależnym konsultantem przeanalizował setki incydentów komputerowych. Angażując się w opracowywanie metod wykrywania oraz analizę zagrożeń szeroko rozumianej infrastruktury informatycznej, przygotowuje techniczne oraz organizacyjne rozwiązania mające na celu zwiększanie poziomu bezpieczeństwa organizacji. Miłośnik defensywnego podejścia do cyberbezpieczeństwa oraz uczestnik „bleuteam” w grach treningowych zespołów reagowania na incydenty. Od czasu do czasu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na krajowych konferencjach oraz prowadząc szkolenia.