Zapraszamy na Warsztaty

 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w dniu 22 kwietnia 2016 roku, w Warszawie.

W programie warsztatów:

Dave Piscitello wiceprezes ds. bezpieczeństwa i koordynator ICT ICANN.
„Ataki przeciwko systemowi DNS oraz monitoring ruchu DNS w celu obrony przed atakami”

W czasie prezentacji autor wyjaśnia jak działa system DNS i jak są rejestrowane w nim domeny. Przedstawia przegląd klasycznych i popularnych ataków przeciwko DNS z wykorzystaniem konkretnych przypadków zilustrowanych diagramami. W trakcie prezentacji dyskutowane są schematy ataków oraz metody ich mitygacji i obrony przed nimi. Author również przedstawia sposoby monitoringu ruchu DNS służące do identyfikacji zagrożeń i ataków w czasie rzeczywistym.

Maciej Ziarek ekspert Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń
„Firmy na celowniku. Metody ochrony przed atakami socjotechnicznymi”

Wile firm uważa, że bezpieczeństwo to odpowiednia infrastruktura, gdzie kluczową rolę odgrywają dobrze skonfigurowane serwery oraz odpowiednie oprogramowanie. To prawda, te rzeczy są kluczowe w dzisiejszych czasach. Niestety istnieją także zagrożenia, które korzystają z innego nośnika – człowieka. W branży bezpieczeństwa zwykło się mówić, że najsłabszym ogniwem jest człowiek. Istnieje dziedzina, zwana socjotechniką, która przy pomocy manipulacji, spreparowanej poczty elektronicznej oraz odpowiednich komunikatów, potrafi nakłonić użytkownika do działania. Co roku firmy tracą miliony, ponieważ nieprzeszkolony personel, nie miał szans na rozpoznanie ataku i w jego wyniku firma musi ratować swój wizerunek i likwidować skutki ataku. Z prezentacji dowiedzą się Państwo czym jest socjotechnika, jak wyglądają przykładowe ataki i jak w porę na nie reagować, a także ile mogą kosztować skutki ataku socjotechnicznego.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW, REJESTRACJA

 

Warsztaty są imprezą towarzyszącą i przygotowującą do konferencji SEURITY CASE STUDY 2016. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, partnerem instytucjonalnym organizacja ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers).

Na warsztaty zapraszają:

 

logoFBC_PL1wwwurl