Warsztaty 2018

WARSZTAT 1
„HACK INTO YOUR ENVIRONMENT”

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA.

Prowadzenie w języku:  Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim

Czas trwania: 9:00 –16:30, przerwa lunch 13:00 –13:45
Cena: 1900 PLN netto – cena regularna, 1600 PLN netto – dla uczestników części płatnej konferencji SCS 2018
Data: 12.09.2018
Miejsce: Hotel Sound Garden

Oczekiwane przygotowanie uczestników:
Poziom zaawansowany, doświadczenie w adminsitrowaniu infrastrukturą Windows, rozumienie działania systemów operacyjnych.


Prowadzący:  
PAULA JANUSZKIEWICZ,  CQURE

Topowa prelegentka na wielu światowych konferencjach. Regularnie uczestniczy w beta-testach systemów operacyjnych, a także oprogramowania skanującego.  Aktywny trener, prowadzi autorskie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Członek zespołu Microsoft Springboard. Posiada dostęp do kodu źródłowego Windows. Jako jedna z dwóch osób w Polsce, należy do programu Microsoft Security Trusted Advisor, uznana za osobę opiniotwórczą w obszarze bezpieczeństwa. Posiada następujące tytuły Microsoft: MCT, MCSE/A+S, MCTS (SA, EA), MCITP, MCDBA, MCP, została także uhonorowana tytułem MVP Enterprise Security.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Wszyscy słyszeli o hakerach – co, jeśli zamiast niszczyć twoje środowisko, odwiedzi cię, aby zidentyfikować i pokazać pewne zagrożenia i słabe punkty? Spędzi trochę czasu w twoim prawdziwym systemie i nie tylko wyjaśni każdy krok, ale także pokaże, jak chronić swoje aktywa? Nie ma wątpliwości, że rzeczy, które hakerzy robią w swoich zaciemnionych pokojach są interesujące i warte poznania, zwłaszcza jeśli po kilku godzinach spędzonych razem dowiesz się, jak utrudnić im życie i przyczynić się do tego, że będzie ono znacznie trudniejsze. Czy łatwo jest dostać się do systemów? Czy system operacyjny Windows jest wystarczająco bezpieczny, aby można go było używać w praktyce? Oczywiście administratorzy nie muszą być nauczeni, jak być hakerem; często wystarczy pokazać im jedno proste, ale interesujące narzędzie lub technikę, aby zmienić ich punkt widzenia na temat ich własnego środowiska informatycznego. Tematy omówione na tym seminarium pomogą ci „wejść w buty”  hackerów i ocenić swoją sieć z ich perspektywy. Bądź ostrożny – ten warsztat jest przeznaczony dla specjalistów bezpieczeństwa IT, którzy chcą przenieść swoje umiejętności i wiedzę na wyższy poziom. Weź udział w szkoleniu i poznaj najważniejsze luki w twoim środowisku, techniki hakerów, i co najważniejsze, technologie, które mogą być przydatne do własnej ochrony. Jest to szkolenie z hakowaniem na żywo, demonstracjami zawierającymi rozsądne i inteligentne wyjaśnienia.

Dla kogo?:
Administrator sieci,   Architekt infrastruktury,   Specjalista ds. Bezpieczeństwa,   Inżynier Systemów,   Administratorzy Sieci,   Informatycy,   Konsultant ds. Bezpieczeństwa,   Osoba odpowiedzialna za wdrażanie zabezpieczeń sieci i obwodów.

Materiały:
Unikalne narzędzia autorów, slajdy prezentacji z notatkami, instrukcje warsztatowe. Zbudowane na podstawie doświadczenia i praktyki, autorskie materiały CQURE.

Certyfikat:
Trener prowadzący wystawia podpisany przez niego elektroniczny certyfikat uczestnictwa.

Program:
Module 1: Identity and access management
User and administrator identity is one of the most typical attack target. The Module 2 covers different variants of such attacks and techniques used by Operating Systems to prevent them.

  1. Performing the identity attacks
  2. Performing the LSA Secrets dump and implementing prevention
  3. Cached logons (credentials)
  4. Data Protection API (DPAPI) for user’s secrets protection
  5. Credential Guard in details ransomware) and most up to date ways of preventing them.

Module 2: The module covers different types of attacks (including ransomware) and most up to date ways of preventing them.

  1. Types of the attacks
  2. Malicious software techniques
  3. Ransomware techniques
  4. Supporting attacks detection with Machine Learning
  5. Application Whitelisting (AppLocker, Device Guard)
  6. Windows Defender Advanced Threat Protection
  7. Microsoft Advanced Threat Analytics
  8. Windows Defender Exploit Guard
  9. Office 365 Advanced Threat Protection and Office 365 Threat Intelligence
  10. Windows Information Protection and BitLocker
  11. Microsoft Cloud App Security

.

WARSZTAT 2
Warsztat z bezpieczeństwa sieciowego

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA
Prowadzenie w języku:  Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim
Cena: bezpłatne
Data: 12.09.2018
Czas trwania: 4h ( 9:00 – 13:00)
Miejsce: Hotel Sound Garden
Oczekiwane przygotowanie uczestników: rozumienie działania sieci komputerowych

Prowadzący: Franciszek Lewenda / 4Sync Solutions
Robert Dąbroś / Fidelis Cybersecurity

Franciszek Lewenda, absolwent Wydziału Elektroniki WAT zajmujący się praktyczną stroną bezpieczeństwa IT od 2001 roku, kiedy to rozpoczął cywilną karierę zawodową w NASK. Od tego czasu nieustannie zajmuje się bezpieczeństwem, nabywając doświadczenie we współpracy zarówno z polskimi jak i zagranicznymi klientami i dostawcami. W 4Sync Solutions, pełniąc rolę inżyniera systemów bezpieczeństwa, wspiera partnerów oraz klientów w projektowaniu rozwiązań i realizacji projektów cyberbezpieczeństwa.

.

 

Robert Dąbroś CISSP, absolwent AGH zajmujący się szeroko pojętym bezpieczeństwem danych. Swoje ponad 20 letnie doświadczenie zdobywał w organizacjach DNS Polska, McAfee, Imperva a teraz Fidelis Cybersecurity.

.

.

.

Szczegółowe informacje:

Obecnie nikt już nie ma złudzeń, że 100% skuteczna ochrona przed atakami jest możliwa. A skoro prędzej czy później staniemy się ofiarą ataku, to co możemy zrobić, żeby taki atak jak najszybciej i w sposób niezauważony dla atakującego wykryć?

Warsztat składać się będzie z części teoretycznej wprowadzającej w platformę Fidelis Elevate oraz z ćwiczeń praktycznych, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie skonfigurować i sprawdzić skuteczność polityk bezpieczeństwa chroniących przed zagrożeniami. Uczestnicy przekonają się jak skutecznie polityki systemu Fidelis umożliwiają wykrywanie nawet głęboko ukrytych i zamaskowanych wycieków danych, ataków czy propagacji złośliwego oprogramowania.

Oprócz przeglądu informacji prezentowanych przez system w postaci czytelnych i szczegółowych alertów, uczestnicy otrzymają możliwość przeanalizowania metadanych i wyszukania w nich naruszeń bezpieczeństwa niemożliwych do wykrycia na podstawie analizy indywidualnych transferów danych.

Dla kogo: warsztat kierowany jest do osób, które na co dzień zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa informacji i komunikacji.

Certyfikat: Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone certyfikatem.

Wymagania dla uczestników: własny laptop z kartą WiFi.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, decyduje kolejność zgłoszeń

.

WARSZTAT 3

Możliwości wykrywania i analizy incydentów bezpieczeństwa za pomocą platformy „threat hunting” RSA NetWitness na bazie doświadczeń RSA Incident Response Team

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Prowadzenie w języku:  Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i polskim
Cena: bezpłatne
Data: 12.09.2018
Czas trwania: 4h ( 10:00 – 13:00)
Miejsce: Hotel Sound Garden
Oczekiwane przygotowanie uczestników: rozumienie tematyki bezpieczeństwa informacji i komunikacji, pracownicy SOC, CIRC, osoby zajmujące się problematyką Incident Response, mile widziane także osoby zaczynające przygodę z tego typu tematyką

Prowadzący: Helmut Wahrmann / RSA
Marcin Filipiak / Arrow ECS


Helmut Wahrmann jest Enterprise Security Architectem w RSA. Na swoim stanowisku jest odpowiedzialny za dostarczanie wiedzy i wsparcia technicznego w działaniach przedsprzedażowych w regionie DACH i EE. Wspiera partnerów i klientów w analizie, projektowaniu i rozwijaniu w pełni zintegrowanych rozwiązań technologicznych. Obecnie pracuje jako doradca we wdrożeniach systemu RSA Netwitness Suite. Helmut ma ponad 25 lat doświadczeń w obszarze transmisji danych, zarządzania systemami, wielokanałowej bankowości. Tematyka  bezpieczeństwa teleinformatycznego jest dla niego dominująca od 10 lat...

Szczegółowe informacje:

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty z praktycznego użycia RSA NetWitness Platform. Warsztaty dedykowane są dla pracowników SOC, CIRC, wszystkich zajmujących się problematyką  Incident Response,  mile widziane są również  osoby zaczynające przygodę z tego typu tematyką.

Uczestnicy będą mieli możliwość:

  • Zapoznania się z platformą RSA NetWitness:
    • NetWitness for Logs
    • NetWitness for Packets
    • NetWitnass for EndPoints
  • Samodzielnego przetestowania narzędzi NetWitness na bazie realnych scenariuszy ataków (CtF)
  • Zapoznania się architekturą rozwiązań mających zastosowanie w SOC i CIRC

Dla kogo: warsztat kierowany jest do osób, które na co dzień zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa informacji i komunikacji.

Certyfikat: Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone certyfikatem.

Wymagania dla uczestników: Uczestnicy powinni posiadać ze sobą laptopy z przeglądarką internetową (preferowany Chrome)

Ilość miejsc ograniczona

 

.